098-704-6435

098-262-2141


ПН-ПТ 09:30-18:30, СБ 10:00-17:00, НД 11:00-17:00

Зайва вага і сон

Дефіцит сну призводить до зростання вагових показників. Але існує і зворотня залежність: зайву вагу провокують проблеми зі сном. Фахівці Університету Джонса Хопкінса запевняють, що зниження ваги покращує сон. Півроку вони досліджували пацієнтів із зайвою вагою. У всіх пацієнтів діагностовано цукровий діабет. В ході дослідження учасники заповнювали анкети, де описували свої проблеми зі сном...

Всіх пацієнтів розділили на дві групи. Учасники першої боролися із зайвою вагою шляхом фізичних вправ і дієти, в другій групі вирішили обійтися тільки харчовими обмеженнями. Через 6 місяців зниження у вазі в учасників обох груп в середньому склало до 7 кг зі скороченням відкладень жиру на животі на 15%. Представники обох груп відзначали поліпшення якості сну. Дослідники прийшли до висновку, що фактором, що впливає на сон, став той самий жир. Як вважає автор дослідження Керрі Стюарт, професор медицини Університету Джона Хопкінса, жир репродукує білки, які викликають запалення. При зниженні обсягів жиру, запальна реакція слабшає.

 

Крім того, збільшення жирових відкладень призводить до тиску на внутрішні органи, в тому числі на серце і легені. В цьому випадку легені не можуть розширюватися, дихання стає здавленим, що призводить до розвитку  короткочасної зупинки дихання уві сні, що негативно впливає на якість нічного відпочинку. Від цього люди часто прокидаються вночі і не висипаються у відведений час. А далі починається ланцюгова реакція: нестача сну призводить до гормональних змін і незадоволеності, які людина починає «заїдати», продовжуючи набирати вагу.